Centrum Prijatia – Svedectvá

1. Ještě před půl rokem jsem nebyl věřící. Při návštěvě Centra jsem pořádně nevěděl, jak mám víru uchopit, jak ji mám prožívat a jak ji mám začlenit do mého všedního života. DCM je místo, z kterého přímo září síla Ducha Svatého. Proto nejde nebýt s Bohem, nepoznat Boha a nezačít s ním mluvit. To vše by nešlo bez lidí, kteří v Centru pracují a kteří ho navštěvují. (Michal)

2. Keď som prišla do DCM-ka prvýkrát, bol to pre mňa veľký šok, pretože som bola “zvyknutá” na to, že ma ľudia ponižovali, vysmievali sa mi, ubíjali ma a postúpali po mojej ľudskej dôstojnosti, až to prišlo do štádia, keď som si prestala veriť, nedôverovala som iným ľudom a kládla som si otázku: Prečo som na tomto svete, keď ma nikto nemá rád? Ale ľudia (tímaci, kňazi a ostatní mladí) v našom Centre ma prijali takú, aká som, majú ma radi a keď mám problém, tak ma povzbudzujú. Postupne za tie tri roky, čo chodím do Centra, sme si vybudovali medzi sebou priateľské vzťahy a chvála Pánu Bohu som si našla kamarátov, ktorí sú pri mne v dobrom aj v zlom a okrem toho už som si získala naspäť svoje sebavedomie a som otvorenejšia k druhým ľudom. Najdôležitejšie je že v DCM-ku som zažila Boží dotyk a Božiu lásku. (Martina)

3. Mladý človek sa častokrát vo svete stráca. Má otázky, na ktoré nedostáva odpoveď. Hľadá “pravdu” a nie je spokojný, kým ju nenájde. Je potrebné ponúkať mladým ľuďom reálny Boží obraz a obraz Cirkvi. Jasnú alternatívu a ponuku – Sem môžeš prísť. Tu Ťa čaká Boh a ľudia, ktorí Ti dajú pocítiť, že máš hodnotu. Aj so svojou neistotou, svojimi pádmi, svojím strachom. Tu môžeš spoznať svoje dary, schopnosti. A môžeš byť dôležitým členom spoločenstva. Dokážeš pomáhať iným, dokážeš tvoriť veľké veci. Pomôže Ti v tom Boh a priatelia, ktorých Ti dal. (Miroslav)

4. V DCM som zažila veľmi veľa krásnych chvíľ, keď sme tam chodili na sústredenie. Bol to pekný čas aj tie sústredenia boli plné takého svetla. V tejto súvislosti si pamätám na večernú adoráciu, ktorú sme tam mali, a to bol neskutočný zážitok. To bolo asi prvýkrát, čo som pocítila Božiu prítomnosť a mala som pocit, že Boh stojí rovno vedľa mňa. (Michaela)