Svedectvá

Misijný tím je pre mňa miestom objavovania vlastných darov a talentov. Je to čas spoznávania nových ľudí a budovania neobyčajných priateľstiev. Som veľmi rada, keď môžem vidieť zmenu a radostný úsmev na tvárach mladých ľudí, ktorí predtým pochybovali o tom, či vôbec na stretnutie ísť.
(Jaroslava)

Svedectvá účastníkov

Nedeľná prednáška o spoločenstve bola veľmi zaujímavá, vďaka nej som pochopila, že ak sa s týmto nepodelím, čo som tu zažila s ostatnými, tak to potom nemalo zmysel. Je potrebné si nájsť skupinu, spoločenstvo, ktoré bude s nami a bude nám pomáha, a podporovať nás.


Sobotný program hodnotím veľmi pozitívne, bol to deň, aký by som zažila najradšej každý deň. Bol plný priateľstva, lásky a hlavne dôvery. Večerná adorácia sa ma veľmi dotkla, bolo to niečo, čo som ešte nikdy nezažila a úžasné na tom všetkom bolo, že som sa mohla s druhými ľuďmi pomodliť za svoje potreby a problémy.


Program v sobotu bol čímsi výnimočným. Naplnil ma. Najsilnejším zážitkom bola pre mňa adorácia, kde som pocítila neuveriteľnú blízkosť Boha. Ten večer, keď som otvorila oči, cítila som, že som tam iba ja a Boh.


Mne sa páčilo všetko, našla som stratený kúsok skladačky v mojom živote. Bolo úžasné vidieť oboch kňazov a ich radosť pri slúžení sv. omše, že to pre nich nie je stereotyp, ale poslanie, ktoré ich napĺňa. Všetky prednášky sa mi veľmi páčili, najmä svedectvá ľudí, ktorí nemali problém priznať, že v živote padli a ukázali, že sa dá stále začať odznova.


Piatok večer som cítila, že opäť prichádza môj návrat k Bohu, ako to bolo v scénke, ktorú nám zahrali.